Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków-Centrum

Więcej niż uniwersytet trzeciego wieku. Studenci seniorom

18.03.2014, nieprzypisany

Już w najbliższą niedzielę, 23 marca w Krakowie ruszają zajęcia Szkoły Seniora. To nowy projekt Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Oddział Małopolski, który pozwoli na połączenie pokoleń – zapewniają organizatorzy. Wstęp wolny.

Projekt polega na organizowaniu bezpłatnych wykładów dla seniorów, które poprowadzą studenci krakowskich uczelni. Będą oni wprowadzać uczestników w arkana wielu ciekawych zagadnień z dziedziny m.in. psychologii, historii, zdrowia czy kultury. W przerwie między wykładami będzie możliwość pogawędki przy ciepłej herbatce.

– Choć zazwyczaj Chrześcijańska Służba Charytatywna pomaga w sposób materialny, np. organizując zbiórkę zimowej odzieży dziecięcej „Kurtka dla malucha”, teraz chcielibyśmy pomóc inaczej. Przekazując coś, co jest wartością samą w sobie: wiedzę – mówi Monika Strychała, pomysłodawczyni Szkoły Seniora i studentka socjologii, która także poprowadzi jeden z wykładów. – Od działających w Krakowie uniwersytetów trzeciego wieku wyróżniać nas będzie to, że zadbamy również o przyjazną, międzypokoleniową atmosferę. Trochę na zasadzie „dziadkowie-wnukowie”.

Tematy najbliższych zajęć to Warsztat historyka od kuchni oraz Podstawy języka angielskiego. Podczas kwietniowych spotkań uczestnicy wezmą udział w kolejnych ciekawych wykładach, m.in. pt. Maniery z wyższej sfery – savoir vivre w pigułce oraz Mity na temat odżywiania.

Grupę docelową Szkoły Seniora stanowią przede wszystkim osoby 60+. Ale młodsi uczestnicy też są mile widziani. Program został skonstruowany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

– Choć to my, wykorzystując wiedzę akademicką, będziemy starali się przekazać wiedzę naszym gościom, jestem pewna, że sami się sporo nauczymy od starszych, doświadczonych życiowo osób – podkreśla Monika Strychała.

Zajęcia odbywać się będą w pomieszczeniach bezpłatnie użyczonych przez krakowski Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, w którym znajduje się siedziba lokalnej filii ChSCh.

Organizatorzy zapraszają – wstęp wolny. Początek pierwszych zajęć w niedzielę, 23 marca, o godzinie 16 przy ul. Lubelskiej 25.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków-Centrum
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0293 4810

Kierownik: Zenon Skorupski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 604 081 935

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij