Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Więcej niż uniwersytet trzeciego wieku. Studenci seniorom

Już w najbliższą niedzielę, 23 marca w Krakowie ruszają zajęcia Szkoły Seniora. To nowy projekt Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Oddział Małopolski, który pozwoli na połączenie pokoleń – zapewniają organizatorzy. Wstęp wolny.

Projekt polega na organizowaniu bezpłatnych wykładów dla seniorów, które poprowadzą studenci krakowskich uczelni. Będą oni wprowadzać uczestników w arkana wielu ciekawych zagadnień z dziedziny m.in. psychologii, historii, zdrowia czy kultury. W przerwie między wykładami będzie możliwość pogawędki przy ciepłej herbatce.

– Choć zazwyczaj Chrześcijańska Służba Charytatywna pomaga w sposób materialny, np. organizując zbiórkę zimowej odzieży dziecięcej „Kurtka dla malucha”, teraz chcielibyśmy pomóc inaczej. Przekazując coś, co jest wartością samą w sobie: wiedzę – mówi Monika Strychała, pomysłodawczyni Szkoły Seniora i studentka socjologii, która także poprowadzi jeden z wykładów. – Od działających w Krakowie uniwersytetów trzeciego wieku wyróżniać nas będzie to, że zadbamy również o przyjazną, międzypokoleniową atmosferę. Trochę na zasadzie „dziadkowie-wnukowie”.

Tematy najbliższych zajęć to Warsztat historyka od kuchni oraz Podstawy języka angielskiego. Podczas kwietniowych spotkań uczestnicy wezmą udział w kolejnych ciekawych wykładach, m.in. pt. Maniery z wyższej sfery – savoir vivre w pigułce oraz Mity na temat odżywiania.

Grupę docelową Szkoły Seniora stanowią przede wszystkim osoby 60+. Ale młodsi uczestnicy też są mile widziani. Program został skonstruowany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

– Choć to my, wykorzystując wiedzę akademicką, będziemy starali się przekazać wiedzę naszym gościom, jestem pewna, że sami się sporo nauczymy od starszych, doświadczonych życiowo osób – podkreśla Monika Strychała.

Zajęcia odbywać się będą w pomieszczeniach bezpłatnie użyczonych przez krakowski Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, w którym znajduje się siedziba lokalnej filii ChSCh.

Organizatorzy zapraszają – wstęp wolny. Początek pierwszych zajęć w niedzielę, 23 marca, o godzinie 16 przy ul. Lubelskiej 25.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij