Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków-Centrum

W takiej szkole wszystko jest możliwe

2.04.2014, nieprzypisany

Za nami pierwsza odsłona krakowskiej Szkoły Seniora, a już sporo wrażeń. Kolejne w najbliższą niedzielę, 6 kwietnia.

Przed nami m.in. kolejna porcja lekcji języka angielskiego. W trakcie pierwszych zajęć, które odbyły się 23 marca, uczestnicy mogli poznać podstawy tego języka oraz wysłuchać wykładu na temat warsztatu historyka.

Szkoła Seniora to cykliczne spotkania dla osób 60+ oraz wszystkich zainteresowanych, prowadzone przez krakowskich studentów. Organizatorem jest Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Małopolski. W trakcie jednego spotkania odbywają się dwa wykłady, a ponadto jest czas na rozmowę oraz możliwość skorzystania ze szkolnego „bufetu”.

– Niektórzy seniorzy mieli nawet zeszyty i pilnie notowali przez cały czas – relacjonuje Monika Strychała, studentka i organizatorka. – Po wykładzie kilka osób do mnie podeszło i mówiło, że świetna atmosfera, że bardzo dziękują za miły czas – dodaje.

Podczas pierwszych zajęć było też miejsce na humor. Młodzi organizatorzy zadbali o atrakcje w formie gry edukacyjnej. Czasami nauczyciele-studenci byli też zmuszeni… dyscyplinować uczniów-seniorów.

Szkoła Seniora to doskonała okazja do integracji pokoleń i wzajemnego uczenia się – studenci mogą przekazać coś od siebie osobom starszym, a starsze młodszym. Najbliższa okazja już 6 kwietnia, o godzinie 16 przy ul. Lubelskiej 25. Wstęp wolny!

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków-Centrum
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0293 4810

Kierownik: Zenon Skorupski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 604 081 935

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij