Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

W takiej szkole wszystko jest możliwe

Za nami pierwsza odsłona krakowskiej Szkoły Seniora, a już sporo wrażeń. Kolejne w najbliższą niedzielę, 6 kwietnia.

Przed nami m.in. kolejna porcja lekcji języka angielskiego. W trakcie pierwszych zajęć, które odbyły się 23 marca, uczestnicy mogli poznać podstawy tego języka oraz wysłuchać wykładu na temat warsztatu historyka.

Szkoła Seniora to cykliczne spotkania dla osób 60+ oraz wszystkich zainteresowanych, prowadzone przez krakowskich studentów. Organizatorem jest Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Małopolski. W trakcie jednego spotkania odbywają się dwa wykłady, a ponadto jest czas na rozmowę oraz możliwość skorzystania ze szkolnego „bufetu”.

– Niektórzy seniorzy mieli nawet zeszyty i pilnie notowali przez cały czas – relacjonuje Monika Strychała, studentka i organizatorka. – Po wykładzie kilka osób do mnie podeszło i mówiło, że świetna atmosfera, że bardzo dziękują za miły czas – dodaje.

Podczas pierwszych zajęć było też miejsce na humor. Młodzi organizatorzy zadbali o atrakcje w formie gry edukacyjnej. Czasami nauczyciele-studenci byli też zmuszeni… dyscyplinować uczniów-seniorów.

Szkoła Seniora to doskonała okazja do integracji pokoleń i wzajemnego uczenia się – studenci mogą przekazać coś od siebie osobom starszym, a starsze młodszym. Najbliższa okazja już 6 kwietnia, o godzinie 16 przy ul. Lubelskiej 25. Wstęp wolny!

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij