Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Przynieś kurtkę dla malucha

W całej Polsce trwa akcja „Kurtka dla malucha” organizowana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). Do wyznaczonych punktów ChSCh można przynosić ciepłą odzież dziecięcą – czapki, kurtki, szaliki, swetry, buty, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. 20 i 21 listopada odzież przekazać będzie można także w Krakowie.   

Nadchodzi zima, a wraz z nią niskie temperatury. W najgorszej sytuacji są rodziny wielodzietne. Koszt wyprawki zimowej dla jednego dziecka to nawet 500 zł. Nie wszystkich rodziców na to stać. Wiele dzieci chodzi do szkoły w cienkiej kurtce i swetrze, nawet w największe mrozy. Nie pozwólmy, żeby takie obrazki były częścią naszego miasta.

– Ideą akcji jest pomoc przede wszystkim rodzinom wielodzietnym, które są w potrzebie zwłaszcza w okresie późnojesienno-zimowym. Wtedy do wszystkich wydatków dochodzi zapotrzebowanie na ciepłą odzież – mówi Piotr Nowacki, dyrektor ChSCh. – W poprzednich latach akcja się sprawdziła, dlatego ją kontynuujemy. Motywację stanowią pozytywne sygnały dochodzące od filii zaangażowanych w „Kurtkę dla malucha”.

Przy wielu filiach ChSCh działają punkty wydawania odzieży, które przez cały rok bezpłatnie wydają ubrania osobom potrzebującym. W pierwszej kolejności rodzinom wielodzietnym, samotnym matkom, rencistom, emerytom oraz osobom bezrobotnym. W 2011 roku ChSCh objęła pomocą odzieżową prawie 10 tys. osób, którym udzieliła wsparcia o łącznej wartości ponad 800 tys. zł. W „Kurtkę dla malucha” w tym roku zaangażowało się 20 filii ChSCh, m.in. w Bydgoszczy, Sandomierzu, Rzeszowie, Wrocławiu i Koninie.

W Krakowie odzież w ramach akcji będzie można przynosić 20 listopada, w godzinach 7-15 oraz 21 listopada w godzinach 14-21 do siedziby filii ChSCh w Krakowie-Centrum (ul. Lubelska 25, Nowy Kleparz, obok urzędu stanu cywilnego, tel. kontaktowy 604 081 935).

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij