Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków-Centrum

O raku i depresji w Krakowie

1.04.2016, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Na bezpłatne spotkania pt. Bądź zdrów z zakresu profilaktyki nowotworowej oraz profilaktyki depresji zaprasza krakowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Oddział Małopolski. Pierwsze zajęcia już 9 kwietnia, kolejne 16 i 23 kwietnia.

Spotkania poprowadzą specjaliści z zakresu medycyny oraz terapii uzależnień – lekarz Krzysztof Kubiak oraz Izabela Lewosińska, specjalistka psychoterapii uzależnień, wykładowczyni Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej.

Na pierwszym ze spotkań dowiemy się m.in., czy każdy nowotwór to rak i czy zawsze należy go leczyć; czy warto robić badania przesiewowe oraz jakie objawy powinny wzbudzić naszą czujność.

– Nauczymy się, jak reagować w razie stwierdzenia u siebie pewnych konkretnych objawów – mówi Krzysztof Kubiak. – Dowiemy się też, które badania w kierunku nowotworów warto regularnie powtarzać.

W trakcie kolejnych zajęć (16 kwietnia) będzie mowa m.in. o tym, jak rozpoznać depresję i z nią walczyć oraz co zrobić, gdy ma ją ktoś z naszych bliskich. 23 kwietnia zaś tematem będzie skuteczna profilaktyka raka, dzięki której ryzyko zachorowania może spaść o 50%.

Wykłady odbywać się będą w sali bezpłatnie użyczonej przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie, przy ul. Lubelskiej 25. Początek zawsze o godzinie 18. Najbliższe zajęcia pt. Czy rak to wyrok już 9 kwietnia. Wstęp wolny.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków-Centrum
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0293 4810

Kierownik: Zenon Skorupski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 604 081 935

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij