Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

O raku i depresji w Krakowie

Na bezpłatne spotkania pt. Bądź zdrów z zakresu profilaktyki nowotworowej oraz profilaktyki depresji zaprasza krakowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Oddział Małopolski. Pierwsze zajęcia już 9 kwietnia, kolejne 16 i 23 kwietnia.

Spotkania poprowadzą specjaliści z zakresu medycyny oraz terapii uzależnień – lekarz Krzysztof Kubiak oraz Izabela Lewosińska, specjalistka psychoterapii uzależnień, wykładowczyni Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej.

Na pierwszym ze spotkań dowiemy się m.in., czy każdy nowotwór to rak i czy zawsze należy go leczyć; czy warto robić badania przesiewowe oraz jakie objawy powinny wzbudzić naszą czujność.

– Nauczymy się, jak reagować w razie stwierdzenia u siebie pewnych konkretnych objawów – mówi Krzysztof Kubiak. – Dowiemy się też, które badania w kierunku nowotworów warto regularnie powtarzać.

W trakcie kolejnych zajęć (16 kwietnia) będzie mowa m.in. o tym, jak rozpoznać depresję i z nią walczyć oraz co zrobić, gdy ma ją ktoś z naszych bliskich. 23 kwietnia zaś tematem będzie skuteczna profilaktyka raka, dzięki której ryzyko zachorowania może spaść o 50%.

Wykłady odbywać się będą w sali bezpłatnie użyczonej przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie, przy ul. Lubelskiej 25. Początek zawsze o godzinie 18. Najbliższe zajęcia pt. Czy rak to wyrok już 9 kwietnia. Wstęp wolny.

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij