Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kraków: życie zgodne z przyrodą i tradycyjny chleb w klubie zdrowia

Współgranie z przyrodą źródłem zdrowej żywności – tak brzmi temat najbliższego spotkania klubu zdrowia prowadzonego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Krakowie-Centrum. Wykład pod tym tytułem już w najbliższą niedzielę, 27 maja poprowadzi Krzysztof Wróblewski, z zawodu zootechnik, a z zamiłowania – jak sam określa – poszukiwacz metod współdziałania z przyrodą ku obopólnym korzyściom.

– Wykład będzie podzielony na kilka części. Opowiem między innymi o przyrodzie jako zespole ściśle współgrających ze sobą elementów, o rolnictwie konwencjonalnym oraz tym, gdzie szukać zdrowej żywości – zapowiada prelegent.

Podczas spotkania mowa będzie między innymi o efektywnych mikroorganizmach, czyli specjalnie wyselekcjonowanych bakteriach i innych mikroskopijnych organizmach, które z powodzeniem są stosowane w rolnictwie, hodowli zwierząt czy ogrodzie, zwiększając plony i pozwalając na zmniejszenie zużycia nawozów sztucznych. 

Spotkania Klubu Zdrowia w Krakowie odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 11, w siedzibie filii ChSCh (Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Lubelskiej 25). Poruszane są na nich róże zagadnienia z dziedziny zdrowego stylu życia. Ostatnio mowa była m.in. o wartości pełnoziarnistego pieczywa.

– Dzisiejsze chleby zawierają w sobie dużo polepszaczy, barwników czy środków konserwujących – mówi Kinga Skorupska, wolontariuszka klubu. – Nasz prelegent Jarosław Dzięgielewski podał przepis, jak w warunkach domowych upiec prosty i zdrowy chleb. Mówił ponadto o tym, jak wiele cennych składników odżywczych znajduje się w ziarnach zbóż.

Zajęcia klubu połączone są z degustacją zdrowych potraw. Jedynym „biletem wstępu” jest owoc lub warzywo, z których po wykładzie przyrządzana jest urozmaicona sałatka. Po ostatnim spotkaniu klubowicze wybrali się też na wycieczkę rowerową. Jak widać – klub zdrowia nie tylko mówi, ale propaguje również praktyczną troskę o zdrowie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do zająć klubu. Przypomnijmy, najbliższe spotkanie 27 maja, o godz. 11.

Czytaj o klubach zdrowia.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij