Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków-Centrum

Kraków: Ukraina oczami jej mieszkańców

15.01.2015, nieprzypisany

Już w najbliższą niedzielę, 18 stycznia w ramach krakowskiej Szkoły Seniora odbędą się zajęcia poświęcone Ukrainie. W ich trakcie Liza Bishareva opowie o Ukrainie widzianej oczyma jej mieszkańców. Wstęp jest bezpłatny, a zajęcia poprowadzą wolontariusze współpracujący z Chrześcijańską Służbą Charytatywną Oddział Małopolski.    

Liza Bishareva jest ukraińską studentką IV roku projektowania wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W wykładzie pt. „Ukraina oczami jej mieszkańców – ciekawostki regionalne” przybliży nam kraj naszych wschodnich sąsiadów, mówiąc m.in. o tradycji i kulturze, przede wszystkim skupiając się na specyfice tamtejszych świąt.

Drugim z wykładów tego dnia będzie wystąpienie studenta historii na UJ Tomasza Krzyżowskiego, który wygłosi prelekcję pt. „Herod Wielki – okrutny despota czy wybitny władca?”

Celem Szkoły Seniora jest łączenie pokoleń. Zajęcia dedykowane są osobom 60+, ale uczestniczą w nich i mile widziane są osoby w każdym wieku. Zasadą szkoły jest, że prelekcje wygłaszają młode osoby, studenci krakowskich uczelni. Wstęp jest bezpłatny.  

Początek najbliższych zajęć na temat Ukrainy i historii w niedzielę, 18 stycznia, o godzinie 16 przy ul. Lubelskiej 25.    

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków-Centrum
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0293 4810

Kierownik: Zenon Skorupski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 604 081 935

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij