Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kraków: Ukraina oczami jej mieszkańców

Już w najbliższą niedzielę, 18 stycznia w ramach krakowskiej Szkoły Seniora odbędą się zajęcia poświęcone Ukrainie. W ich trakcie Liza Bishareva opowie o Ukrainie widzianej oczyma jej mieszkańców. Wstęp jest bezpłatny, a zajęcia poprowadzą wolontariusze współpracujący z Chrześcijańską Służbą Charytatywną Oddział Małopolski.    

Liza Bishareva jest ukraińską studentką IV roku projektowania wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W wykładzie pt. „Ukraina oczami jej mieszkańców – ciekawostki regionalne” przybliży nam kraj naszych wschodnich sąsiadów, mówiąc m.in. o tradycji i kulturze, przede wszystkim skupiając się na specyfice tamtejszych świąt.

Drugim z wykładów tego dnia będzie wystąpienie studenta historii na UJ Tomasza Krzyżowskiego, który wygłosi prelekcję pt. „Herod Wielki – okrutny despota czy wybitny władca?”

Celem Szkoły Seniora jest łączenie pokoleń. Zajęcia dedykowane są osobom 60+, ale uczestniczą w nich i mile widziane są osoby w każdym wieku. Zasadą szkoły jest, że prelekcje wygłaszają młode osoby, studenci krakowskich uczelni. Wstęp jest bezpłatny.  

Początek najbliższych zajęć na temat Ukrainy i historii w niedzielę, 18 stycznia, o godzinie 16 przy ul. Lubelskiej 25.    

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij