Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kraków: Szkoła Seniora wraca po wakacjach

Po wakacyjnej przerwie wracają bezpłatne zajęcia Szkoły Seniora prowadzonej przez krakowskich studentów. Podczas październikowych zajęć dowiemy się m.in., jak wydawać mniej pieniędzy na lekarstwa.

Szkoła Seniora działa we współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną Oddział Małopolski od marca tego roku. Do tej pory uczestnicy mogli brać udział w ciekawych zajęciach m.in. z języka angielskiego czy historii.

– Spotkania są dla wszystkich, choć szczególnie zapraszamy osoby w wieku 50+ – mówi Monika Strychała, studentka socjologii, pomysłodawczyni Szkoły Seniora i jedna z prelegentek. – Na każdym spotkaniu mają miejsce dwa półgodzinne wykłady z przerwą na poczęstunek. Tematyka to zdrowie, psychologia i komunikacja społeczna, sztuka, gotowanie, podróże…

Wykłady w większości prowadzone są przez studentów krakowskich uczelni. Jednak organizatorzy planują także urozmaicenia.

– Jest plan, by zaangażować też seniorów i niektóre z wykładów poprowadzi ktoś starszy – zapowiada Monika Strychała.

Najbliższe zajęcia Szkoły Seniora już 19 października. W ich trakcie wysłuchamy dwóch prelekcji – Znaczenie autorytetu oraz Zioła zamiast tabletek, czyli jak zastąpić większość lekarstw z domowej apteczki ziołami.

Początek o godz. 16, przy ul. Lubelskiej 25 w Krakowie (okolice Nowego Kleparza). Wstęp wolny.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij