Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kraków: już w niedzielę Szkoła Seniora. Spotkanie z historią i muzyką

Szkoła Seniora zaprasza osoby 60+, a także wszystkich chętnych na kolejne spotkanie. 19 kwietnia uczestnicy przeniosą się w dosyć odległą przeszłość – student historii Tomasz Krzyżowski opowie o dziejach Imperium Osmańskiego za czasów Sulejmana Wspaniałego (XVI w.), zaś Daniel Cichy, wykładowca UJ oraz redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wygłosi prelekcję pt. "Orfeusz - pierwszy kochanek w historii opery". Wstęp wolny.

Szkołę Seniora tworzą wolontariusze współpracujący z Chrześcijańską Służbą Charytatywną (ChSCh) Oddział Małopolski. Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach bezpłatnie użyczonych przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie.

– Kiedy młodzi ludzie związani z ChSCh powiedzieli nam o tym pomyśle, nie mogliśmy odmówić. Jest to świetna szansa na integrację pokoleń – mówi Alina Rakowska, opiekunka krakowskiego Kościoła.

Zajęcia w Szkole Seniora zazwyczaj prowadzą młode osoby, studenci, zaś odbiorcami są głównie seniorzy. Każde spotkanie składa się z dwóch wykładów, którym towarzyszy również słodki poczęstunek.

Najbliższe zajęcia Szkoły Seniora 19 kwietnia, o godz. 16, przy ul. Lubelskiej 25.

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij