Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków-Centrum

Kraków: diabeł tkwi w szczegółach. Dodatki do żywności

31.07.2012, Kluby zdrowia

W niedzielę, 21 czerwca odbyło się  ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Zdrowia w Krakowie. Poruszono na nim kontrowersyjne zagadnienie szkodliwych dodatków do żywności.

Wolontariusz Artur Skubis bardzo wnikliwie przedstawił temat. Za pomocą przeźroczy uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z całą gamą szkodliwych barwników spożywczych, słodzików, stabilizatorów, substancji żelujących, spulchniaczy, substancji glazurujących itp.
Odbyła się też projekcja szokującego filmu na temat tego, co dodaje się do jogurtów i wyrobów mleczarskich. Co ciekawe, nawet sami producenci wzbraniali się przed spożyciem produktów z własnej wytwórni.

Na szczęście nie wszystkie fakty dotyczące dodatków do żywności są tak niepokojące. Na przykład pod tajemniczą nazwą 'ksylitol' kryje się cukier brzozowy, a 'taumatyna' to nic innego jak cukier pozyskiwany z pomarańczy. Ponadto klubowicze dowiedzieli się, że warto słodzić naturalnym miodem, a jedynie słuszny cukier to ten zawarty bezpośrednio w owocach, czyli glukoza i fruktoza.

Miejmy nadzieję, że w wakacje każdy zaopatrzy się w podręczną lupę, by móc czytać etykietki na żywności, które często są pisane bardzo drobnym drukiem. Oby wszyscy mieli możliwość korzystania z jak największej ilości Bożych darów w postaci wspaniałych owoców i warzyw.

Na pożegnanie wszyscy zostali poczęstowani zdrowym bananowo-truskawkowym koktajlem przyrządzonym na bazie mleka sojowego.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Serwis Informacyjny ChSCh (red. Justyna Libera, aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków-Centrum
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0293 4810

Kierownik: Zenon Skorupski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 604 081 935

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij