Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kraków Centrum: nordic walking – sport dla każdego

Nordic walking zyskuje coraz więcej zwolenników. To spacer, trening i sposób na miłe spędzenie czasu w jednym. Jak ćwiczyć prawidłowo i efektywnie? Odpowiedź na to pytanie poznamy na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Krakowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Zajęcia poprowadzi Maria Jaworska, długoletni sportowiec, absolwentka AWF. Przedstawi ona korzyści wynikające z uprawiania nordic walking, zademonstruje, jak należy prawidłowo używać kijów oraz wyjaśni, w jaki sposób uruchomić podczas treningu ponad 90% mięśni ciała. Będą również zajęcia praktyczne – rozgrzewka i trening.

Właściwy i regularnie odbywany trening nordic walking usprawnia układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, rozwija wszystkie mięśnie kończyn dolnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków oraz kręgosłupa. Marsz odciąża stawy, dlatego też kontuzje stawów nie stanowią przeciwwskazań do treningu. Wszystkie zalety nordic walking poznamy na zajęciach klubu zdrowia.

Spotkanie z Marią Jaworską w najbliższą niedzielę, 26 maja, o godzinie 18 w siedzibie filii ChSCh w Krakowie-Centrum, przy ul. Lubelskiej 25.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij