Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków-Centrum

Kraków Centrum: nordic walking – sport dla każdego

23.05.2013, Kluby zdrowia

Nordic walking zyskuje coraz więcej zwolenników. To spacer, trening i sposób na miłe spędzenie czasu w jednym. Jak ćwiczyć prawidłowo i efektywnie? Odpowiedź na to pytanie poznamy na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Krakowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Zajęcia poprowadzi Maria Jaworska, długoletni sportowiec, absolwentka AWF. Przedstawi ona korzyści wynikające z uprawiania nordic walking, zademonstruje, jak należy prawidłowo używać kijów oraz wyjaśni, w jaki sposób uruchomić podczas treningu ponad 90% mięśni ciała. Będą również zajęcia praktyczne – rozgrzewka i trening.

Właściwy i regularnie odbywany trening nordic walking usprawnia układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, rozwija wszystkie mięśnie kończyn dolnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków oraz kręgosłupa. Marsz odciąża stawy, dlatego też kontuzje stawów nie stanowią przeciwwskazań do treningu. Wszystkie zalety nordic walking poznamy na zajęciach klubu zdrowia.

Spotkanie z Marią Jaworską w najbliższą niedzielę, 26 maja, o godzinie 18 w siedzibie filii ChSCh w Krakowie-Centrum, przy ul. Lubelskiej 25.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków-Centrum
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0293 4810

Kierownik: Zenon Skorupski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 604 081 935

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij