Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Inauguracja Klubu Zdrowia w Krakowie

W niedzielę, 25 marca odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Zdrowia w Krakowie. Pierwsze zajęcie rozpoczęły się od… szklanki wody. Celem bezpłatnego klubu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie pokazywanie w teorii i praktyce, jak można poprawić swoją kondycję.

Na pierwszym spotkaniu prelegenci Katarzyna i Jarosław Woźniakowie, promotorzy zdrowia od 25 lat zajmujący się propagowaniem zdrowego stylu życia, mówili na temat ważności wody w naszym organizmie. Już na początku zajęć każdy z uczestników został poczęstowany szklanką wody.

– Jesteśmy zalewani reklamą różnych płynów wątpliwej jakości, które zamiast pomagać, szkodzą naszemu zdrowiu – mówi Jarosław Woźniak, prelegent i kierownik Klubu Zdrowia w Krakowie. – Zdrowy styl życia to odpowiednie nawodnienie organizmu czystą wodą, które daje same korzyści.

Gość specjalny, Sylwia Siwak, studentka V roku wydziału technologii żywności z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zaprezentowała ponadto, co pijemy w kolorowych i gazowanych napojach. Po wykładzie odbyła się również degustacja zdrowych potraw – gotowanej pszenicy i soczewicy wraz z podaniem informacji o ich wartościach odżywczych. 

„Nie sądziłam, że pszenicę i soczewicę można w tak prosty sposób przyrządzić, doprawiając ziołami i mielonym ziarnem lnu” – mówiła pani Zofia, jedna z uczestniczek.

Na spotkaniu obecnych było 27 osób. Nie zabrakło również wspólnego odśpiewania utworu  „Zdrowie jest bogactwem”, który mówi o tym, że zdrowie jest cennym skarbem.     

Zajęcia klubu zdrowia odbywać się będą w każdą niedzielę w siedzibie filii ChSCh, działającej przy Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie-Centrum (Nowy Kleparz, ul. Lubelska 25). Najbliższe spotkanie zatytułowane Prawidłowe śniadanie 1 kwietnia, o godz. 11. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij